Wszystko o wszywce alkoholowej

Czym jest wszywka alkoholowa? Czy jest to dobra metoda radzenia sobie z alkoholizmem? Ile kosztuje wszywka alkoholowa? Czy jest bezpieczna? Osoby posiadające problem z alkoholem lub wspierające bliskie osoby uzależnione, bardzo często szukają odpowiedzi na te właśnie pytania. Postaramy się na nie odpowiedzieć .

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to po prostu kapsułka (tabletka) ze specjalną substancją, która uwalnia się przez kilka  miesięcy w organizmie. Zostaje ona umieszczona pod skóra pacjenta, najczęściej w mało widocznym miejscu. Jeżeli w tym czasie nie  spożywa się alkoholu, jest zupełnie bezpieczna dla organizmu. W razie przyjęcia alkoholu, występują silne objawy alergiczne, które mogą zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Wszywka alkoholowa a cena

Wszywka alkoholowa Warszawa cena – zagadnienie to jest bardzo często poruszane, wiele osób zadaje takie pytanie w wyszukiwarce Google, poszukując konkretnych odpowiedzi. Odpowiadamy zatem: wyszywka alkoholowa może kosztować kilkaset złotych. Najczęściej ceny zaczynają się od ok. 500 zł, ale wszywka może kosztować również ok. tysiąca. Wszystko zależy od tego, gdzie poddajemy się zabiegowi i w jakiej klinice.

Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?

Oczywiście, że tak. Esperal, bo tak często wymiennie nazywana jest wszywka alkoholowa, to bezpieczna metoda walki z alkoholizmem. Oczywiście może ona zagrażać zdrowiu i życiu, ale tylko wtedy, gdy nie przestrzega się elementarnej zasady – gdy sięga się po alkohol.

Czego nie można po zaszyciu alkoholowym?

Absolutnie nie można spożywać alkoholu pod żadną postacią. Chodzi nie tylko o alkohol jako kieliszek mocnej wódki, czy wina lub puszkę piwa, ale nawet o najmniejsze ilości alkoholu np. w czekoladkach, lekach, płynach do płukania jamy ustnej, w produktach spożywczych. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu może wywołać nieprzyjemne i szkodliwe dla zdrowia i życia objawy alergiczne.

Próby i błędy

Podejmując się jakiejkolwiek terapii należy mieć świadomość, że nie zawsze kończy się ona sukcesem. Bardzo często zdarza się, że niestety terapie zawodzą i znów alkoholik powraca do picia. Nie należy się jednak zrażać. Często drugie lub kolejne podejścia owocują już zaprzestaniem picia i życia jako trzeźwy alkoholik. Walka z alkoholizmem może trwać naprawdę długo – w końcu jej rozwój również trwał przez dłuższy okres czasu. Nie oczekujmy zatem natychmiastowych efektów. Bez względu, czy wybierzemy metodę wszywki alkoholowej, czy inną, może się nam nie udać. Jednak, w pewnym momencie być może uda nam się pognać nałóg!

Related Posts

Jak przygotować się do spotkania z adwokatem w Warszawie?

Adwokat w Warszawie to nieoceniona pomoc dla osób, które poszukują fachowej porady prawnej lub profesjonalnego wsparcia w postępowaniu sądowym. Niezależnie od przyczyny wizyty w kancelarii adwokackiej, warto przygotować się do

Podczas wyboru przedszkola – co powinno być istotne dla rodzica?

Przedszkole to miejsce, które dla dziecka staje się bardzo ważne. To właśnie tutaj nasza pociecha poznaje po raz pierwszy swoich rówieśników, zdobywa umiejętności, a także odkrywa świat i samego siebie.

Co powinniśmy wiedzieć o implantach zębowych w Warszawie? – Krótka charakterystyka

Dla dzisiejszych kanonów piękna, zdrowy i piękny uśmiech to zupełna podstawa. Ciężko bowiem wyobrazić sobie, aby między lśniąco białymi zębami widniała luka w postaci ubytku. Co więcej, brak uzębienia może