Wszystko o wszywce alkoholowej

Czym jest wszywka alkoholowa? Czy jest to dobra metoda radzenia sobie z alkoholizmem? Ile kosztuje wszywka alkoholowa? Czy jest bezpieczna? Osoby posiadające problem z alkoholem lub wspierające bliskie osoby uzależnione, bardzo często szukają odpowiedzi na te właśnie pytania. Postaramy się na nie odpowiedzieć .

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to po prostu kapsułka (tabletka) ze specjalną substancją, która uwalnia się przez kilka  miesięcy w organizmie. Zostaje ona umieszczona pod skóra pacjenta, najczęściej w mało widocznym miejscu. Jeżeli w tym czasie nie  spożywa się alkoholu, jest zupełnie bezpieczna dla organizmu. W razie przyjęcia alkoholu, występują silne objawy alergiczne, które mogą zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Wszywka alkoholowa a cena

Wszywka alkoholowa Warszawa cena – zagadnienie to jest bardzo często poruszane, wiele osób zadaje takie pytanie w wyszukiwarce Google, poszukując konkretnych odpowiedzi. Odpowiadamy zatem: wyszywka alkoholowa może kosztować kilkaset złotych. Najczęściej ceny zaczynają się od ok. 500 zł, ale wszywka może kosztować również ok. tysiąca. Wszystko zależy od tego, gdzie poddajemy się zabiegowi i w jakiej klinice.

Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?

Oczywiście, że tak. Esperal, bo tak często wymiennie nazywana jest wszywka alkoholowa, to bezpieczna metoda walki z alkoholizmem. Oczywiście może ona zagrażać zdrowiu i życiu, ale tylko wtedy, gdy nie przestrzega się elementarnej zasady – gdy sięga się po alkohol.

Czego nie można po zaszyciu alkoholowym?

Absolutnie nie można spożywać alkoholu pod żadną postacią. Chodzi nie tylko o alkohol jako kieliszek mocnej wódki, czy wina lub puszkę piwa, ale nawet o najmniejsze ilości alkoholu np. w czekoladkach, lekach, płynach do płukania jamy ustnej, w produktach spożywczych. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu może wywołać nieprzyjemne i szkodliwe dla zdrowia i życia objawy alergiczne.

Próby i błędy

Podejmując się jakiejkolwiek terapii należy mieć świadomość, że nie zawsze kończy się ona sukcesem. Bardzo często zdarza się, że niestety terapie zawodzą i znów alkoholik powraca do picia. Nie należy się jednak zrażać. Często drugie lub kolejne podejścia owocują już zaprzestaniem picia i życia jako trzeźwy alkoholik. Walka z alkoholizmem może trwać naprawdę długo – w końcu jej rozwój również trwał przez dłuższy okres czasu. Nie oczekujmy zatem natychmiastowych efektów. Bez względu, czy wybierzemy metodę wszywki alkoholowej, czy inną, może się nam nie udać. Jednak, w pewnym momencie być może uda nam się pognać nałóg!

Related Posts

Różnice pogodowe między Polską, a Majorką

Planując urlop na Majorce, warto się przyjrzeć, jakie różnice pogodowe panują pomiędzy Polską a tą wyspą. Odpoczywa na niej wielu Polaków i większość po pierwszym pobycie chętnie tam wraca. W

Kołatka do drzwi – okucie, które może odmienić wejście

Kiedyś kołatki były nieodzownym okuciem drzwi wejściowych – to dzięki nim goście mogli poinformować gospodarzy o swoim przybyciu. Obecnie stanowią w większości funkcję dekoracyjną, wciąż będąc chętnie wybieranym przez właścicieli

Jak wybrać najlepszy materiał siewny?

Jaki wybrać materiał siewny, aby mieć gwarancję, że nasiona będą wysokiej jakości i będą kiełkować. Jakie warto brać pod uwagę czynniki wybierając ziarna? Czym się kierować podczas takich zakupów i