Wszystko o wszywce alkoholowej

Czym jest wszywka alkoholowa? Czy jest to dobra metoda radzenia sobie z alkoholizmem? Ile kosztuje wszywka alkoholowa? Czy jest bezpieczna? Osoby posiadające problem z alkoholem lub wspierające bliskie osoby uzależnione, bardzo często szukają odpowiedzi na te właśnie pytania. Postaramy się na nie odpowiedzieć .

Czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa to po prostu kapsułka (tabletka) ze specjalną substancją, która uwalnia się przez kilka  miesięcy w organizmie. Zostaje ona umieszczona pod skóra pacjenta, najczęściej w mało widocznym miejscu. Jeżeli w tym czasie nie  spożywa się alkoholu, jest zupełnie bezpieczna dla organizmu. W razie przyjęcia alkoholu, występują silne objawy alergiczne, które mogą zagrozić zdrowiu, a nawet życiu pacjenta.

Wszywka alkoholowa a cena

Wszywka alkoholowa Warszawa cena – zagadnienie to jest bardzo często poruszane, wiele osób zadaje takie pytanie w wyszukiwarce Google, poszukując konkretnych odpowiedzi. Odpowiadamy zatem: wyszywka alkoholowa może kosztować kilkaset złotych. Najczęściej ceny zaczynają się od ok. 500 zł, ale wszywka może kosztować również ok. tysiąca. Wszystko zależy od tego, gdzie poddajemy się zabiegowi i w jakiej klinice.

Czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?

Oczywiście, że tak. Esperal, bo tak często wymiennie nazywana jest wszywka alkoholowa, to bezpieczna metoda walki z alkoholizmem. Oczywiście może ona zagrażać zdrowiu i życiu, ale tylko wtedy, gdy nie przestrzega się elementarnej zasady – gdy sięga się po alkohol.

Czego nie można po zaszyciu alkoholowym?

Absolutnie nie można spożywać alkoholu pod żadną postacią. Chodzi nie tylko o alkohol jako kieliszek mocnej wódki, czy wina lub puszkę piwa, ale nawet o najmniejsze ilości alkoholu np. w czekoladkach, lekach, płynach do płukania jamy ustnej, w produktach spożywczych. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu może wywołać nieprzyjemne i szkodliwe dla zdrowia i życia objawy alergiczne.

Próby i błędy

Podejmując się jakiejkolwiek terapii należy mieć świadomość, że nie zawsze kończy się ona sukcesem. Bardzo często zdarza się, że niestety terapie zawodzą i znów alkoholik powraca do picia. Nie należy się jednak zrażać. Często drugie lub kolejne podejścia owocują już zaprzestaniem picia i życia jako trzeźwy alkoholik. Walka z alkoholizmem może trwać naprawdę długo – w końcu jej rozwój również trwał przez dłuższy okres czasu. Nie oczekujmy zatem natychmiastowych efektów. Bez względu, czy wybierzemy metodę wszywki alkoholowej, czy inną, może się nam nie udać. Jednak, w pewnym momencie być może uda nam się pognać nałóg!

Related Posts

Jabra evolve – seria warta swojej ceny?

Wybierając zestaw słuchawkowy zastanawiamy się nad tym, czy aby na pewno będzie dobrze funkcjonował i spełni nasze oczekiwania. Szczególnie jeśli mamy zamiar wydać na niego niemałe pieniądze. I jest to

Co zapewnia najlepsza wypożyczalnia busów? Sprawdź, jakie udogodnienia czekają na Ciebie w ofertach!

Organizacja imprezy rodzinnej, wyjazd na wakacje, czy też przeprowadzka – to wszystko sytuacje, kiedy będziemy potrzebować odpowiedniego pojazdu. Jak wiadomo, kupno busa lub samochodu dostawczego na własność to spora inwestycja,

Wyjątkowość sztuki ludowej – Serwetki Koniakowskie, haft kaszubski i wiele więcej

Polska kultura ludowa jest bardzo rozwinięta. Mimo stopniowego zaniku jej popularności, nadal znajdują się osoby, które zachwycone jej walorami wciąż kultywują tą wspaniałą tradycję. Nie sposób wymienić wszystkie elementy, które