Różnice pogodowe między Polską, a Majorką

Planując urlop na Majorce, warto się przyjrzeć, jakie różnice pogodowe panują pomiędzy Polską a tą wyspą. Odpoczywa na niej wielu Polaków i większość po pierwszym pobycie chętnie tam wraca. W Majorce nietrudno się zakochać – gościnni ludzie, piękny klimat, dobra pogoda nawet jesienią, no i pyszne, egzotyczne jedzenie plus krajobrazy plaż. Pory roku rozkładają się tam podobnie jak w Polsce, istnieje jednak pewna różnica pomiędzy temperaturami przynależącymi do określonych sezonów. Na Majorce nie spotkamy zim ze śniegiem. Cóż, nawet w Polsce przez ostatnie globalne ocieplenia prawdziwej zimy nie było od dobrych siedmiu lat, więc co dopiero wymagać takiej pogody w klimacie śródziemnomorskim? Zima na Majorce wiąże się z ulewnymi opadami deszczu. Można więc powiedzieć, że w Polsce od kilku już lat mamy zimowy klimat z Majorki, bo rzeczywiście, na brak deszczu zimą w niektórych rejonach Polski nie można narzekać. Brak przymrozków i śniegu na Majorce sprawia, że w grudniu i styczniu można się tam poczuć jak w czasie złotej, polskiej jesieni – dość wysoka temperatura, ale jednak z deszczem. Taką aurę można jednak polubić. Pogoda na Majorce jest zmienna, ale cykle nadchodzą po sobie w sposób bardzo regularny. 

Pogoda na Majorce – jak się ubrać, co zabrać?

         Wyjazd na Majorkę w kwietniu to jeszcze nie czas najbardziej obfitych upałów. Takowe – o temperaturze około 30 – 40 stopni pojawiać się będą stopniowo od maja. Na plażę oczywiście warto i trzeba zabrać ze sobą kostium, ale równie ważne będą przewiewne ubrania o okrywającym przed chłodem charakterze. Kwietniowa pogoda na Majorce sprawia jeszcze pewne kaprysy i zabranie ze sobą wyłącznie letnich ciuchów na plażę jest zbyt dużym uproszczeniem i dość nieodpowiedzialnym potraktowaniem tematu. Pełnia lata to czerwiec i lipiec, ale niestety wtedy większość z nas pracuje i przekłada urlopy na inną część roku, październik, listopad czy nawet grudzień. Plaże na Majorce kuszą swoim pięknem i przestronnością. W środku letniego sezonu są jednak bardzo przeludnione, co w lipcu da się odczuć na każdym kroku. 

Pogoda na Majorce – odpoczywamy na plaży

Korzystając z uroków plaży na Majorce powinniśmy w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed tamtejszym słońcem. Tyle się teraz mówi o profilaktyce zapobiegania nowotworom skóry, że tego tematu nie da się zbagatelizować. Kosmetyki do pielęgnacji skóry warto ze sobą jak najbardziej zabrać, zwłaszcza, jeśli mamy świadomość, że należymy do turystów z grupy wysokiego ryzyka zachorowalności. Duża liczba pieprzyków, szybkie tempo opalania się skóry – to czynniki, które powinny zwrócić całą naszą uwagę na to, jak prawidłowo się zabezpieczyć. W upalne dni pogoda na Majorce zmusi nas do zakładania letniej czapki z daszkiem lub kapelusza, chroniących nasze głowy przed zgubnym działaniem promieni słonecznych o wyższej temperaturze, niż w Polsce. Znane są przypadki udarów w nieoczekiwanych momentach na plażach na Majorce i wszędzie tam, gdzie klimat znacznie różni się temperaturą od naszego polskiego. Zaleca się więc ostrożność. 

Related Posts

Kompleksowe naprawy hydrauliczne – Poznań i okolice

Niesprawna spłuczka czy pęknięta rura wiąże się z koniecznością zatrudnienia fachowca takiego jak hydraulik poznan. Poznań to miasto na ternie którego działa pogotowie wodno-kanalizacyjne – Awokan, które oferuje kompleksowe usługi

Czy izolacja pionowa fundamentów jest naprawdę ważna?

Należy mieć świadomość, że pozioma oraz pionowa izolacja pokazują, jak bardzo istotne jest zabezpieczenie fundamentów budynku przed działaniem wilgoci. Ochrona tego typu, ma bowiem ogromny wpływ na to, jak np.

Firma telekomunikacyjna. Dialer

W powodzeniu każdej firmy niezbędna jest szybka i życzliwa komunikacja ze swoimi kontrahentami. Firma, która pokazuje wysokie zaangażowanie i wsparcie swoim klientom, buduje ich zaufanie i powoduje, że nawiązują współpracę.