Podkłady Estee lauder double wear i perfumy Narciso Rodriguez, to tylko jedna z opcji – jaki sposobem wybierzmy najlepszy zapach?

Jeśli myślimy, że dobór perfum jest czymś prostym, możemy się bardzo przeliczyć. Możliwość stanowią bowiem setki, a nawet tysiące różnych zapachów od wielu producentów, dlatego ostateczna decyzja jest często wynikiem długiego procesu. Dodatkowo, w pełni świadomy wybór wymaga odpowiedniego postępowania. Pozwoli nam to zrozumieć, dlaczego właśnie te konkretne perfumy są odpowiednie, a inne wręcz odwrotnie.

Zadbajmy o własne, dobre samopoczucie

Perfumy premium, a za takie uznawane są te od Narciso Rodriguez bardzo często porównywane są do wina. Otóż wyczucie poszczególnych nut i zapachów, wymaga nie tylko wypoczętego umysłu, ale również dobrego nastroju. To nie jest dobry pomysł, aby dokonywać wyboru perfum w momencie, kiedy mamy za sobą ciężki dzień w pracy, gdyż uniemożliwia nam to należyte skupienie. Jeśli chcemy zrobić to w pełni profesjonalnie, nie zaleca się stosowania przed swoich dotychczasowych perfum. Jeśli ten krok zostanie przez nas pominięty, zapachy mogą się ze sobą mieszać. Kiedy pragniemy posiadać najlepsze kosmetyki, takie jak Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 koniecznie odwiedźmy renomowaną drogerię.

Uzbrójmy się w cierpliwość

Pochopne podejmowanie decyzji, to najgorsze co możemy zrobić. Zapach, musi nam się podobać w stu procentach. Zupełne maksimum stanowią już trzy rodzaje perfum, podczas jednego dnia. Jeżeli będzie ich więcej, nasz zmysł powonienia będzie zdezorientowany, a wówczas ciężko o prawidłowy odczyt poszczególnych nut zapachowych. Już następnego dnia możemy żałować, że dokonaliśmy takiego wyboru, nawet gdy są to rzekomo bardzo dobre perfumy.

Stawiajmy na to, co nam się podoba

Perfumy dzieli się zazwyczaj na cztery grupy, a zalicza się do nich kwiatowe, orientalne, szyprowe oraz cytrusowe. Śmiało można przyznać, że te kwiatowe oraz cytrusowe są zdecydowanie najpopularniejsze, ponieważ są one jednocześnie lekkie i delikatne, a także posiadają bardzo orzeźwiającą nutę. Zupełnie inne są te szyprowe, ponieważ jawią się jako ciężkie, a powoduje to zawartość aromatu z mchu dębowego. Perfumy orientalne, najczęściej są zdominowane przez zapachy korzenne, natomiast będziemy w stanie wyczuć też w nich chociażby kardamon.

Jeśli już zdecydowaliśmy, jaka grupa zapachów pasuje do nas, będzie nam o wiele łatwiej podjąć decyzję. Pamiętajmy o tym, że porównanie zapachu lekkich perfum, może okazać się dość niemożliwe z uwagi na bardzo podobną bazę. Liczba zapachów testowanych jednego dnia, powinna być stosownie ograniczona.

Testujemy na papierze, czy na własnej skórze?

W perfumeriach i drogeriach znajdziemy z pewnością specjalne papierowe paski, a te mają służyć nam do testowania perfum, jednak lepszym rozwiązaniem będzie spryskanie własnej skóry, a dokładnie wewnętrznej strony nadgarstka. Pozwoli nam to otrzymać klarowny obraz tego, jak dany zapach będzie wyglądał na co dzień. Jest to także powód, by nie próbować większej liczby zapachów w czasie jednej wizyty w perfumerii. Kiedy kompletnie nie wiemy od czego zacząć, warto poprosić pracownika drogerii o pomoc. Dzięki temu, z pewnością natrafimy nawet na takie zapachy, które normalnie nie przyszły by nam do głowy.

Tak naprawdę, nie ma znaczenia to, która marka perfum jest naszą ulubioną, gdyż wcale nie musimy kurczowo trzymać się jednej kolekcji, która być może okaże się wyjątkowo droga. W wielu przypadkach, to właśnie te mniej znane zapachy będą w stanie nas zaskoczyć. Jeśli chcemy, aby było to coś kompletnie oryginalnego, nie bójmy się eksperymentować i próbować różnego rodzaju produktów.

Related Posts

Czy izolacja pionowa fundamentów jest naprawdę ważna?

Należy mieć świadomość, że pozioma oraz pionowa izolacja pokazują, jak bardzo istotne jest zabezpieczenie fundamentów budynku przed działaniem wilgoci. Ochrona tego typu, ma bowiem ogromny wpływ na to, jak np.

Cena aparatów na zęby w Warszawie – sprawdź, jaki model warto wybrać

Aparat na zęby to podstawowy sposób leczenia wad zgryzu. Jakie ceny aparatów znajdziemy w Warszawie i który model najbardziej opłaca się wybrać, jeśli chcemy na stałe pozbyć się problemu nierównych

Sisley

Kupowanie przez Internet staje się coraz modniejsze. Dlatego nawet osoby, które do tej pory miały swoje ulubione drogerie dokonują pewnych zmian. Z czasem można będzie samodzielnie przekonać się o tym,