Odstaw chemię, kup naturalne produkty do mycia i pielęgnacji!

Wiele kosmetyków zawiera w swoim składzie substancje drażniące i niebezpieczne dla organizmu. Dotyczy to wszystkich kosmetyków, zarówno tych kolorowych, jak i kosmetyków do codziennej pielęgnacji – szamponów do włosów, mydeł czy żeli pod prysznic. Niektóre substancje podrażniają skórę, inne są odpowiedzialne za alergie, a jeszcze inne są rakotwórcze i bardzo niebezpieczne przy dłuższym stosowaniu.  Najlepszym rozwiązaniem jest zatem znalezienie kosmetyków o jak najlepszym składzie. Kosmetyki naturalne dla wielu osób są idealnym rozwiązaniem.

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się takie produkty jak naturalny żel pod prysznic czy tez naturalne szampony do włosów. Dobre firmy produkujące kosmetyki naturalne, takie jak np. Yope, dbają o to, aby w składzie znajdowały się w ponad 90 procentach składniki pochodzenia naturalnego. Nie podrażniają i nie prowadzą do uczuleń. Są zdrowe i bezpieczne, a przecież na tym nam zależy. Naturalne kosmetyki pozwalają na zachowanie naturalnej bariery ochronnej naszej skóry, świetnie sprawdzają się u osób z delikatna skóra, skłonna do podrażnień, ale też u dzieci i osób starszych.

Naturalne żele pod prysznic i ich rodzaje

Jest wiele rodzajów naturalnych żeli pod prysznic. Myślisz, ze producenci oferują tylko jeden rodzaj? O nie! Różnorodność kosmetyków naturalnych jest tak samo duża, jak innych kosmetyków.

Do wyboru mamy żele pod prysznic dopasowane do indywidualnych wymagań oraz rodzaju naszej skóry. Wśród naturalnych żeli znajdziemy produkty regenerujące skórę, odżywiają, a także nawilżające. Każdy z tych żeli może pachnieć zupełnie inaczej i zawiera w sobie inne naturalne substancje, które faktycznie działają tak, jak zapewnia producent. Dlatego, jeżeli potrzebujesz np. dobrego nawilżenia, sięgnij po naturalny żel bogaty w węglowodany, proteiny i witaminy oraz ekstrakty z kokosa. Przekonasz się, że Twoja skóra będzie wyglądała znacznie lepiej niż po zastosowaniu konwencjonalnych kosmetyków do mycia.

Wybierając kosmetyki naturalne z pewnością zauważysz, jak pięknie pachną! Ich zapach jest naturalny, a nie chemiczny! Możesz wybierać spośród zapachów, czarnej lub zielonej herbaty, kadzidłowca, kokosa i wielu, wielu innych.  

Sama przetestuj kosmetyki

Bardzo często wybierając kosmetyki, czy to do włosów, czy to do ciała, opieramy się na opiniach i recenzjach innych osób. Oczywiście, jest to wygodne. Wystarczy wyszukać interesujący nas produkt w sieci i bardzo szybko znajdziemy dziesiątki opinii na jego temat – zarówno tych pisanych, jak i filmików. Wybieramy wtedy produkt o najwyższych ocenach i jesteśmy pewni, że dla nas również będzie on doskonałym wyborem. Innym razem decydujemy się na zakup jakiegoś produktu z powodu reklamy. Widzimy ja tyle razy w Internecie lub na reklamach w przerwie ulubionego telewizyjnego programu, że w końcu stwierdzamy – ja muszę mieć ten produkt! A gdzie w tym wszystkim Twoje osobiste preferencje? Gdzie twoje potrzeby? czy na pewno produkt, który podoba się pięćdziesięciu innym osobom, musi również podobać się Tobie? Czy jest dla Ciebie odpowiedni? Czy dobrze reaguje na niego Twoja skóra? No właśnie. Warto odpowiedzieć sobie na takie pytania. Wiele osób, które porzuciły stosowanie drogeryjnych, znanych wszystkim kosmetyków z dużą zawartością szkodliwych substancji, na rzecz zdrowych naturalnych kosmetyków. Wystarczy, że raz przetestujesz naturalny żel pod prysznic i szybko przekonasz się, czy jest dla ciebie lepszy niż inne. Nie zaszkodzisz swojej skórze, nie spowoduje on podrażnień – możesz być spokojna. Sama przetestuj i stwórz własną opinie na temat konkretnych produktów i grup produktów. Być może dzięki temu znajdziesz naprawdę dobrze dopasowane do własnych potrzeb kosmetyki i staniesz się ekspertką od własnej skóry?

Related Posts

Badanie markerów nowotworowych

W jakim celu wykonuje się badanie markerów nowotworowych? Skala zachorowań na choroby nowotworowe stale rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim czynnikami cywilizacyjnymi, które mają największy wpływ na rozwój chorób nowotworowych.

Adwokat do spraw karnych – 6 zalet jego wynajęcia

Usługi adwokackie cieszą się w naszym kraju dużym zainteresowaniem i nie powinno to dziwić – wielu z nas miewa problemy z prawem, często wynikające z nieszczęśliwego zbiegu okoliczności czy nieznajomości

Jak zwalczyć dolegliwość obniżonego libido u mężczyzny?

Libido to popęd seksualny, który decyduje o tym, jak często mamy ochotę na seks. Na skutek silnego stresu oraz przemęczenia, w ciele mężczyzny zachodzą niekorzystne procesy, które obniżają libido. To