Jak wybrać ekran projekcyjny do kina domowego?

Kino domowe dla wielu ludzi jest naprawdę ważne. To ono sprawia, że rodzina może wspólnie spędzić wesoło czas, oglądają materiały i filmy, które wszystkim sprawiają radość. Możliwość oglądania filmów w dobrej jakości i z wyjątkowo dobrym dźwiękiem we własnym domu lub mieszkaniu to duży komfort. Aby zwiększyć go jeszcze bardziej, można zainwestować w projektor wraz z ekranem projekcyjnym. Wyświetlany na dużej powierzchni film pozwoli czuć się jak w kinie!  Podpowiadamy, jak wybrać ekran projekcyjny do kina domowego.

Najwygodniejszy format dla kina domowego

Ekran projekcyjny może mieć wiele formatów. Jednym z najwygodniejszych formatów dla kina domowego jest 16:9. Niektórzy wybierają również format panoramiczny 21:9. Zdarza się, że w domu wykorzystywane są formaty przeznaczone do celów biznesowych, jednak zdecydowanie rzadziej. Należy także pamiętać o tym, że format ekranu dobierany jest do formatu obrazu, który wyświetlany jest przez projektor. Nie można zatem wybierać ekranu projekcyjnego w oderwaniu od projektora, który posiadamy. I odwrotnie – mając już ekran projekcyjny należy do niego dopasować projektor.

Ramowe ekrany projekcyjne oraz ekrany rozwijane

Wybierając ekran projekcyjny do kina domowego spotkamy się z pytaniem, czy ma to być ekran ramowy, czy rozwijany? Wszystko zależy od tego, czy możemy sobie pozwolić na to, aby ekran był usytuowany na stałe w jednym miejscu. Jeżeli tak, to zazwyczaj wygodniejszy jest ekran projekcyjny ramowy. Jeżeli jednak nie chcemy, aby wciąż był w tym samym miejscu i marzy się nam ekran raz na ścianie w sypialni, raz w salonie, a raz na suficie, warto wybrać ekrany rozwijane. Na pewno wpływ na decyzję powinna mieć także częstotliwość oglądania. Jeżeli bardzo często zamierzasz korzystać z projektora i ekranu, wtedy ciągłe jego rozwijanie może być po prostu uciążliwe.

Elektryczne oraz ręczne ekrany projekcyjne

Ręczne ekrany projekcyjne są znacznie tańsze niż elektryczne. Rozwijanie ręczne nie jest oczywiście trudne, jednak należy pamiętać o tym, że może być uciążliwe, zwłaszcza, gdy – jak w przypadku ekranów ramowych kontra rozwijanych – często chcemy korzystać z projektora. Znacznie wygodniejszy i bardziej profesjonalny jest ekran elektryczny.

Wybór ekranów projektowych jest dziś bardzo duży. Oznacza to niemały kłopot z doborem najodpowiedniejszego modelu, który spełni swoją rolę w konkretnej przestrzeni. Dlatego, warto naprawdę dobrze zastanowić się nad tym, czego potrzebujemy. Pamiętajmy o odpowiednim doborze wielkości urządzenia do wielkości pomieszczenia, w którym będzie wykorzystywany. Wybór dobrego ekranu projektowego  to kwestia bardzo indywidualna. Dla jednego mały ekran projektowy ręczny będzie idealnym rozwiązaniem, bo wie, że mało czasu będzie spędzał przy oglądaniu filmów i ma małe mieszkanie. Dla osób posiadających dużą przestrzeń i często oglądających filmy i korzystających z kina domowego z dużą częstotliwością, z pewnością najlepsze będą duże ekrany. Jedno wolą ekrany ramowe, których nie trzeba rozwijać, inni nie wyobrażają sobie ekranu bez elektrycznego mechanizmu. Jak widać, jest to kwestia bardzo indywidualna.

Related Posts

Kiedy stosować leki na potencję?

Zaburzenia erekcji dotykają co 5 mężczyznę, prawda jest taka, że każdy z panów choć raz w życiu doświadczył problemów z osiągnięciem erekcji. Może być to spowodowane różnymi czynnikami, zarówno psychologicznymi,

Prowadzisz firmę? Przechowywanie i archiwizowanie dokumentów to Twój obowiązek!

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, z całą pewnością wiesz, że Twoim obowiązkiem jest nie tylko rozwijanie go, ale również dbanie o wiele kwestii pobocznych, w tym dostosowywanie się do obowiązujących w Polsce

Oświetlenie do filmowania – najważniejsze pytania i odpowiedzi

Stworzenie doskonałych warunków na planie zdjęciowym czy filmowym to duża sztuka, która nagradzana jest wspaniałymi ujęciami oraz najwyższą estetyką zdjęć. Niezbędne w tym celu okazuje się odpowiednie oświetlenie do filmowania,