Interesuję Cię Suzuki? Leasing może być sprawić, że staniesz się jego posiadaczem!

Właściciela firm stawiają na leasing, gdyż ten pozwala na znacznie zwiększenie kosztów uzyskania przychodu, a tym samym daje możliwość zakupu środka trwałego, bez wymogu ponoszenia wydatku jednorazowego. Chociaż będzie to nieco droższe rozwiązanie, dzięki temu, że całość rozłożona jest na wygodne raty, jawi się to jako korzystne wyjście.

Plusy płynące z korzystania z leasingu

Leasing to rozwiązanie, które ceni się niezwykle za bardzo szybkie procedury, a także mały wkład własny, brak prowizji i żmudnych formalności. Bez względu na to, czy interesuje nas Audi czy Suzuki leasing umożliwi nam pozyskanie wielu modeli samochodów. Dla klienta to też szansa, aby zwiększyć koszty podatkowe. Polskie prawo podatkowe umożliwia odliczenie z kosztów czynszu podatkowego. W wypadku kredytów bankowych, odliczone mogą być wyłącznie odsetki. Co więcej, leasing nie rzutuje na naszą historię kredytową.

Leasing i jego wady…

Skorzystanie z leasingu przez przedsiębiorcę niesie za sobą ryzyko, a to na pewno należy klasyfikować jako wadę. Kiedy właściciel firmy spotka się z problemami finansowymi, zajdzie ryzyko nieopłacenia rat leasingowych w terminie, a to automatycznie umożliwia firmie zerwanie umowy. Konsekwencją będzie również utrata przedmiotu leasingu, a także dotychczas poniesionych kosztów.

Niekiedy może się okazać, że będzie to zbyt drogie wyjście. Należy pamiętać o tym, że do momentu opłacenia wszystkich rat, auto lub inny przedmiot nie jest własnością leasingobiorcy. Jeżeli pojawi się jakakolwiek szkoda, wszelkie koszty naprawy spoczywają na barkach klienta.

Umowa leasingu – co warto wiedzieć?

Bez względu na rodzaj umowy, przed podpisaniem każdej, powinno się taką bardzo wnikliwie przeczytać, także umowę leasingową dotyczącą samochodu. Najlepiej poprosić o pomoc zaufanego prawnika. Umowa składa się z ogólnych warunków leasingu, a także z umowy właściwej, która zawiera wszelkie szczegółowe informacje. Warto dokonać analizy każdego detalu, który dotyczy opłat oraz konsekwencji, które mogą nas spotkać w wypadku nieterminowych spłat. Nie mniej ważne będą również skutki szkód, wynikające z winy leasingobiorcy oraz zmiana branży firmy. Najważniejsze jednak będą postanowienia umowy, które mogą zależeć od rodzaju leasingu oraz ustaleń między obydwiema stronami.

Z jakimi formami leasingu możemy się spotkać? Tak naprawdę, klienci mogą skorzystać z trzech dostępnych wariantów leasingu. Jest to leasing finansowy, operacyjny i zwrotny, przy czym ta ostatnia opcja prawie w ogóle nie występuje w naszym kraju. Najpopularniejszy jest kapitałowy, gdzie własność przedmiotu leasingobiorcy po opłaceniu wszystkich rat.

Related Posts

Jak je wybrać słuchawki do pracy?

Słuchawki to popularny gadżet, który wykorzystujemy głównie przy czynnościach rozrywkowych. Praktycznie każdy ma w domu słuchawki pc, z których korzysta grając w gry komputerowe czy oglądając seriale na netflixie. Część

Volvo leasing samochodu – na czym polega i kto może się o niego starać?

Leasing to jeden z korzystniejszych sposobów na sfinansowanie zakupu samochodu firmowego. To umowa cywilnoprawna pomiędzy firmą leasingową, a właścicielem firmy. Obecnie leasing jest najlepszą opcją, jeżeli zależy nam na zakupie

Gaszenie pożarów NOVEC – najważniejsze pytania i odpowiedzi

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się alternatywne sposoby gaszenia pożarów w obiektach – coraz więcej osób stawia na gazy obojętne, rezygnując z systemów wodnych. Jednym z tego rodzaju