Gaszenie pożarów NOVEC – najważniejsze pytania i odpowiedzi

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się alternatywne sposoby gaszenia pożarów w obiektach – coraz więcej osób stawia na gazy obojętne, rezygnując z systemów wodnych. Jednym z tego rodzaju rozwiązań, który okazuje się skuteczniejszy i bezpieczniejszy niż np. instalacje tryskaczowe, jest NOVEC-1230 – gaz, na który zdecydowanie warto postawić, by poprawić ochronę przeciwpożarową w budynku. Oto wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Czym jest NOVEC?

NOVEC to bezbarwny i bezwonny gaz, którego zadaniem jest skuteczne neutralizowanie pożarów. Stosowany jest w gaśnicach, a jego działanie polega na przerywaniu reakcji spalania na poziomie cząsteczkowym – dzięki temu ogień nie ma możliwości rozprzestrzeniania się. Dzięki szybkości oraz skuteczności w zakresie neutralizacji pożarów, stał się jednym z najbardziej cenionych i najchętniej wybieranych rozwiązań, z którego korzystają właściciele i zarządcy budynków.

Gdzie najlepiej sprawdza się NOVEC?

NOVEC stał się doskonała alternatywą dla wodnych systemów gaśniczych, ponieważ jego działanie jest w pełni bezpieczne dla urządzeń i dokumentów, znajdujących się w budynku. Dlatego też jest szczególnie polecany w serwerowniach, rozdzielniach elektrycznych, lakierniach, muzeach i wielu innych obiektach, gdzie działanie wody, mogłoby być bardzo szkodliwe dla mienia, znajdującego się wewnątrz.

Czy NOVEC pozostawia zanieczyszczenia?

Nie – jest to gaz, który nie pozostawia odpadów, w związku z czym przywrócenie pierwotnego stanu pomieszczenia po jego użyciu jest szybkie i bezproblemowe.

Czy to rozwiązanie ekologiczne?

Jak najbardziej – wynika to z faktu, że gaz ten jest z jednej strony bezpieczny dla człowieka i środowiska, a z drugiej nie powoduje powiększania się dziury ozonowej. Stawiając więc na niego, stawiasz również na środowisko.

Jak gaszenie gazem wpływa na bezpieczeństwo osób i mienia?

Jak już wspomnieliśmy – NOVEC jest rozwiązaniem, które sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach i które będzie skuteczne również w przypadku tych obiektów, które należy poddać wyjątkowej ochronie. Dzięki temu, że system obniża poziom tlenu w pomieszczeniu jedynie w nieznacznym stopniu, jest też w pełni bezpieczny dla użytkowników budynku, ponieważ mogą oni swobodnie oddychać w trakcie akcji gaszenia pożaru.

Kto zadba o instalację systemu gaśniczego?

Jeżeli chcesz skorzystać z tego rozwiązania i mieć pewność, że jego działanie będzie niezawodne oraz w pełni skuteczne, postaw na profesjonalny serwis PPOŻ, który świadczy usługi projektowania i montażu systemów gaśniczych oraz posiada NOVEC w swojej ofercie. Zwróć uwagę na doświadczenie i kwalifikacje specjalistów (poparte certyfikatami oraz dyplomami), a także ich dotychczasowe realizacje. Jeżeli chcesz mieć pewność tego, że ochrona przeciwpożarowa w danym budynku będzie stuprocentowa, sprawdź również opinie wcześniejszych klientów – dzięki temu zweryfikujesz jakość usług, świadczonych przez serwis i będziesz wiedzieć, czy zapewni Ci on w pełni satysfakcjonujące usługi.

Related Posts

Wszystko o wszywce alkoholowej

Czym jest wszywka alkoholowa? Czy jest to dobra metoda radzenia sobie z alkoholizmem? Ile kosztuje wszywka alkoholowa? Czy jest bezpieczna? Osoby posiadające problem z alkoholem lub wspierające bliskie osoby uzależnione,

Jabra evolve – seria warta swojej ceny?

Wybierając zestaw słuchawkowy zastanawiamy się nad tym, czy aby na pewno będzie dobrze funkcjonował i spełni nasze oczekiwania. Szczególnie jeśli mamy zamiar wydać na niego niemałe pieniądze. I jest to

Co zapewnia najlepsza wypożyczalnia busów? Sprawdź, jakie udogodnienia czekają na Ciebie w ofertach!

Organizacja imprezy rodzinnej, wyjazd na wakacje, czy też przeprowadzka – to wszystko sytuacje, kiedy będziemy potrzebować odpowiedniego pojazdu. Jak wiadomo, kupno busa lub samochodu dostawczego na własność to spora inwestycja,