Gaszenie pożarów NOVEC – najważniejsze pytania i odpowiedzi

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się alternatywne sposoby gaszenia pożarów w obiektach – coraz więcej osób stawia na gazy obojętne, rezygnując z systemów wodnych. Jednym z tego rodzaju rozwiązań, który okazuje się skuteczniejszy i bezpieczniejszy niż np. instalacje tryskaczowe, jest NOVEC-1230 – gaz, na który zdecydowanie warto postawić, by poprawić ochronę przeciwpożarową w budynku. Oto wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!

Czym jest NOVEC?

NOVEC to bezbarwny i bezwonny gaz, którego zadaniem jest skuteczne neutralizowanie pożarów. Stosowany jest w gaśnicach, a jego działanie polega na przerywaniu reakcji spalania na poziomie cząsteczkowym – dzięki temu ogień nie ma możliwości rozprzestrzeniania się. Dzięki szybkości oraz skuteczności w zakresie neutralizacji pożarów, stał się jednym z najbardziej cenionych i najchętniej wybieranych rozwiązań, z którego korzystają właściciele i zarządcy budynków.

Gdzie najlepiej sprawdza się NOVEC?

NOVEC stał się doskonała alternatywą dla wodnych systemów gaśniczych, ponieważ jego działanie jest w pełni bezpieczne dla urządzeń i dokumentów, znajdujących się w budynku. Dlatego też jest szczególnie polecany w serwerowniach, rozdzielniach elektrycznych, lakierniach, muzeach i wielu innych obiektach, gdzie działanie wody, mogłoby być bardzo szkodliwe dla mienia, znajdującego się wewnątrz.

Czy NOVEC pozostawia zanieczyszczenia?

Nie – jest to gaz, który nie pozostawia odpadów, w związku z czym przywrócenie pierwotnego stanu pomieszczenia po jego użyciu jest szybkie i bezproblemowe.

Czy to rozwiązanie ekologiczne?

Jak najbardziej – wynika to z faktu, że gaz ten jest z jednej strony bezpieczny dla człowieka i środowiska, a z drugiej nie powoduje powiększania się dziury ozonowej. Stawiając więc na niego, stawiasz również na środowisko.

Jak gaszenie gazem wpływa na bezpieczeństwo osób i mienia?

Jak już wspomnieliśmy – NOVEC jest rozwiązaniem, które sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach i które będzie skuteczne również w przypadku tych obiektów, które należy poddać wyjątkowej ochronie. Dzięki temu, że system obniża poziom tlenu w pomieszczeniu jedynie w nieznacznym stopniu, jest też w pełni bezpieczny dla użytkowników budynku, ponieważ mogą oni swobodnie oddychać w trakcie akcji gaszenia pożaru.

Kto zadba o instalację systemu gaśniczego?

Jeżeli chcesz skorzystać z tego rozwiązania i mieć pewność, że jego działanie będzie niezawodne oraz w pełni skuteczne, postaw na profesjonalny serwis PPOŻ, który świadczy usługi projektowania i montażu systemów gaśniczych oraz posiada NOVEC w swojej ofercie. Zwróć uwagę na doświadczenie i kwalifikacje specjalistów (poparte certyfikatami oraz dyplomami), a także ich dotychczasowe realizacje. Jeżeli chcesz mieć pewność tego, że ochrona przeciwpożarowa w danym budynku będzie stuprocentowa, sprawdź również opinie wcześniejszych klientów – dzięki temu zweryfikujesz jakość usług, świadczonych przez serwis i będziesz wiedzieć, czy zapewni Ci on w pełni satysfakcjonujące usługi.

Related Posts

Serwety haftowane – dlaczego i gdzie warto je kupować?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz wyjątkowych rozwiązań, dzięki którym zyskasz możliwość wspaniałego udekorowania swoich domowych wnętrz, czy też szukasz pomysłu na prezent, możesz skorzystać z możliwości, jakie daje Ci polska

Wyjątkowość sztuki ludowej – Serwetki Koniakowskie, haft kaszubski i wiele więcej

Polska kultura ludowa jest bardzo rozwinięta. Mimo stopniowego zaniku jej popularności, nadal znajdują się osoby, które zachwycone jej walorami wciąż kultywują tą wspaniałą tradycję. Nie sposób wymienić wszystkie elementy, które

Idea Call Center: badania ilościowe i jakościowe, monitoring należności

Każda firma działająca na polskim rynku, aby odnieść sukces musi trafić do jak największej liczby odbiorców. W obecnych czasach jest mnóstwo działalności, które polecają różne usługi i trudno jest szczególnie