Czym różni się telefon IP yealink (VoIP) od tradycyjnego telefonu?

Chociaż jeszcze kilka lat temu w biurach można było spotkać głównie telefony, które łączyły się za pomocą standardowej sieci telekomunikacyjnej, dziś bardzo popularnym rozwiązaniem jest telefonia IP. Jak obsługiwać telefon yealink? Poniżej wyjaśniamy różnicę pomiędzy telefonem VoIP, a telefonem analogowym.

Jak działa stacjonarny telefon IP?

Telefony IP z wyglądu niczym nie różnią się od zwykłych telefonów, jakie na co dzień możemy spotkać w biurach. Za pośrednictwem tego typu urządzeń można dzwonić i odbierać połączenia głosowe. W odróżnieniu od zwykłego telefonu, urządzenie IP działa za pomocą połączenia internetowego. W tym wypadku nie trzeba ponosić kosztów związanych z przewodami i dodatkowymi urządzeniami, co więcej pojemność kanału jest znacznie większa. Decydując się na telefon yealink możemy cieszyć się z wysokiej jakości dźwięku i możliwości prowadzenia telekonferencji. Zainstalowanie i podłączenie takiego telefonu zajmuje zaledwie 15 minut, co więcej można to zrobić samodzielnie bez posiadania żadnych technicznych umiejętności.

Czym różni się telefon tradycyjny od telefonu IP?

Na pierwszy rzut oka telefon tradycyjny i telefon IP nie różnią się od siebie w ogóle. Mają identyczną klawiaturę, przyciski oraz funkcje, jedyna różnica między nimi jest to rodzaj połączenia oraz jego jakość. W przypadku telefonu IP jakość połączenia jest dużo lepsza, przy czym jest to zależne od łącza internetowego. Wiele urządzeń jest wyposażonych Power over Ethernet, co oznacza, że sprzęt czerpie energię wyłącznie przez kabel do Internetu. Różnica tkwi również w sposobie relacji połączenia. Tradycyjne telefony posiadają własną linię telefoniczną, tak więc jeżeli ktoś chce się dodzwonić na dany numer, a prowadzimy w tym momencie rozmowę, to będzie musiał poczekać na połączenie. Jeżeli chodzi o telefony VoIP to działają one w oparciu adresy SIP i mogą przyjmować dowolną ilość połączeń.

Dlaczego warto wybrać telefon IP?

Prowadząc własną firmę, z pewnością zależy nam na efektywnej pracy. To, dlatego warto stawiać na nowoczesne rozwiązania – połączenia analogowe nie będą miały tak dobrej jakości, jak połączenia internetowe, to jest główna zaleta telefonów IP. Kolejna sprawa jest taka, że telefony VoIP nie potrzebują dodatkowych adapterów, wystarczy kabel do Internetu. Dużym plusem jest także to, że urządzenie nie jest przypisane wyłącznie do jednego numeru telefonu, tak więc można łączyć się z kilkoma rozmówcami na raz. To dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy bardzo często prowadzą telekonferencje czy spotkania biznesowe na odległość. Warto iść z duchem czasu i wybierać nowoczesne rozwiązania, które wykorzystują nowoczesną technologię. W ten sposób można wyprzedzić konkurencję i znacznie poprawić wydajność pracy. Wyposażenie biurowe musi być praktyczne w użytkowaniu, dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

Related Posts

Badanie markerów nowotworowych

W jakim celu wykonuje się badanie markerów nowotworowych? Skala zachorowań na choroby nowotworowe stale rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim czynnikami cywilizacyjnymi, które mają największy wpływ na rozwój chorób nowotworowych.

Różnice pogodowe między Polską, a Majorką

Planując urlop na Majorce, warto się przyjrzeć, jakie różnice pogodowe panują pomiędzy Polską a tą wyspą. Odpoczywa na niej wielu Polaków i większość po pierwszym pobycie chętnie tam wraca. W

Prowadzisz firmę? Przechowywanie i archiwizowanie dokumentów to Twój obowiązek!

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo, z całą pewnością wiesz, że Twoim obowiązkiem jest nie tylko rozwijanie go, ale również dbanie o wiele kwestii pobocznych, w tym dostosowywanie się do obowiązujących w Polsce