Czy kabel HDMI 10m to dobry wybór? Dłuższy, czy krótszy? Co wpływa na jakość obrazu?

Jeżeliby się nad tym zastanowić, wybór kabla HDMI nie wydaje się być zadaniem trudnym lub niewykonalnym. Co więcej, dostępne przewody tego typu, bardzo często prezentują się identycznie, dlatego klienci nie patrzą na ich specyfikację, kiedy taki kabel musi znaleźć zastosowanie w monitorze, telewizorze, bądź też konsoli. Mimo tego, fakty pokazują, że odpowiedni wybór kabla HDMI ba ogromne znaczenie!

Tak naprawdę, nie ma znaczenia, czy planujemy kupić kabel HDMI 10m czy może zupełnie inny model, należy pozyskać sporo informacji o tej technologii. Dzięki posiadaniu chociaż zdawkowej wiedzy, zupełnie może zmienić się nasze podejście do wyboru tego rodzaju przewodu, a eksperci potwierdzają, że dobry kabel HDMI może znacznie wpłynąć na jakość przesyłu.

Garść podstawowych informacji o kablach HDMI…

Początek XXI wieku to czas, kiedy standard HDMI pojawiał się na rynku, jednak od tego czasu już sporo zdążyło się zmienić, a co za tym idzie – pojawiło się sporo integracji wspomnianej technologii. Co więcej, wraz z pojawianiem się nowego standardu kabla HDMI, użytkownicy zyskiwali coraz to szybszy przesył danych, od poprzedniej wersji. Dzięki przewodom tego typu, możemy dokonywać przesyłu nieskompresowanych danych wideo oraz audio. Dodatkowo, będziemy mogli podłączyć sporą część sprzętów RTV, takie jakie chociażby DVD, telewizory, projektory, monitory, czy też konsole do gier.

Wybór dobrego kabla HDMI

Zacznijmy od tego, że kable HDMI nie powinny przekraczać 15 metrów długości, gdyż takie zalecenia otrzymujemy od ekspertów HDMI Working Group, dbających o to, by technologia ta zachowywała najwyższy standard. Jeżeli nasze warunki wymagają od nas sięgnięcia pod dłuższy przewód, będziemy zmuszeni do wykorzystania repeterów, które są regeneratorami sygnału. Rzadko jednak dochodzi do takich okoliczności, ponieważ najczęściej urządzenia znajdują się w odległości od dwóch do pięciu metrów od siebie. Często jednak bywa, że należy podłączyć projektor na suficie, który jest na drugim końcu pomieszczenia, a wtedy narzędzie to okaże się wręcz konieczne.

Wyższa cena kabla HDMI, oznaką jakości produktu? Jeśli spojrzymy na cenę kabli HDMI, jakie dostępne są na rynku, zauważmy kilkusetzłotową rozbieżność cenową. O wiele mniejsza będzie jednak jakość obrazu cyfrowego, uzyskiwanego przez poszczególne modele przewodów. Jeżeli decydujemy się na zakup drogiego kabla, zyskamy przede wszystkim na trwałości, gdyż spotkamy się z wyższą jakością wykonania.

Te budżetowe przewody zazwyczaj produkuje się z miedzi i aluminium, natomiast droższe ze stali oraz aluminium. Najbardziej ceni się natomiast te, których produkcja zakłada wykorzystanie miedzi beztlenowej. Oczywiście jasne jest to, że tani kabel z marketu nie będzie w stanie dorównać tym drogim, które oferują renomowani producenci. Będzie to jednak opłacalna inwestycja jedynie w wypadku, kiedy planujemy bardzo intensywnie eksploatować taki przewód. W przeciwnym wypadku, nie ma to żadnego sensu.

Related Posts

Badanie markerów nowotworowych

W jakim celu wykonuje się badanie markerów nowotworowych? Skala zachorowań na choroby nowotworowe stale rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim czynnikami cywilizacyjnymi, które mają największy wpływ na rozwój chorób nowotworowych.

Skuteczny lek na odchudzanie – czy istnieje?

Leki na odchudzanie od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością, w aptekach i w sklepach internetowych nie brakuje suplementów diety, które mają za zadaniem wspomagać gubienie zbędnych kilogramów. Czy

Interesuję Cię Suzuki? Leasing może być sprawić, że staniesz się jego posiadaczem!

Właściciela firm stawiają na leasing, gdyż ten pozwala na znacznie zwiększenie kosztów uzyskania przychodu, a tym samym daje możliwość zakupu środka trwałego, bez wymogu ponoszenia wydatku jednorazowego. Chociaż będzie to