Czy auta na abonament to dobra alternatywa dla klasycznego zakupu?

Ciężko znaleźć kogokolwiek, kto nie chciałby posiadać nowego samochodu prosto z salonu, chociaż niesie to za sobą pewne problemy i zobowiązania. Musimy najpierw odnaleźć model auta, który przypadnie nam do gustu, a kiedy ten posłuży nam przez kilka lat, będziemy zmuszeni go sprzedać.  Co ciekawe, jesteśmy w stanie odnaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć opisanych wyżej problemów, a będzie to z pewnością abonament samochodowy!

Należy zwrócić uwagę na to, że auta na abonament funkcjonują na jasnych i bardzo przejrzystych zasadach. Koniecznie jest jedyne to, abyśmy regularnie opłacali ustaloną kwotę, a po czasie, gdy ta dobiegnie końca, samochód powraca do rąk dealera.

W wypadku abonamentu samochodowego, możemy naprawdę przebierać w ofertach, jeżeli chodzi o dostępność różnych modeli pojazdów. Cena takiego udogodnienia, często zamyka się w kwocie kilkuset złotych miesięcznie. Długość trwania umowy będzie zależała od firmy, natomiast bardzo często wynosi ona około dwóch lat. Musimy liczyć się jednak z tym, że spotkamy się  pewnym limitem przejechanych kilometrów. Auto w abonamencie niesie za sobą kilka ograniczeń jednak to, że otrzymujemy nowy i lśniący samochód, rekompensuje wszelkie niedogodności.

Największy plusy abonamentu samochodowego?

Stawiając na klasyczne kupno samochodu, będą na nas czekać pewne utrudnienia. Co więcej, nie obędzie się bez wydatku naprawdę dużej ilości gotówki. Fakty są takie, że zakup nowego auta wiąże się z stratą minimum kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nawet jeśli zarabiamy całkiem sporo, może się okazać, że nowe auto będzie kosztowało nas sumę naszych rocznych zarobków. Ciężko sobie wyobrazić, aby przeciętny Polak miał szansę skorzystać z takiej opcji. Dobitnie pokazuje to fakt, do kogo należą nowe samochody, które jeżdżą po naszych drogach – większość z nich, należy do firm, a tylko niewielka część do osób indywidualnych.

Zdarza się, że sporo z nas stawia na kredyty samochodowe, natomiast i to nie jest tanim rozwiązaniem, a w dalszej perspektywie natrafimy na klasyczne problemy każdego posiadacza auta, gdyż zajdzie konieczność jego sprzedaży. To dość naturalne zjawisko, natomiast wiele osób ma z tym spory problem, ponieważ wymaga to poświęcenia dużej ilości czasu oraz konkurowania z wieloma atrakcyjnymi ofertami. Jak podają liczne źródła, na polski rynek samochodów używanych rocznie trafia prawie milion pojazdów, a ich średnia wieku przekracza 11 lat.

Samochody na abonament to szansa, aby uniknąć najczęściej pojawiających się problemów na tym polu, czyli brak wystarczającej ilości pieniędzy oraz żmudne poszukiwania osoby, chętnej na zakup naszego starego auta.

Nowe samochody niestety bardzo szybko tracą swoją pierwotną wartość, a spory spadek notuje się już zaraz po wyjeździe pojazdu z salonu. Już wtedy okazuje się, że auto jest warte mniej o kilka tysięcy złotych. W następnych latach użytkowania, dochodzi do kolejnych spadków, dlatego sporo osób stawia na abonament na auto, które te problemy skutecznie eliminuje.

Related Posts

Świadczenie podróżne – ubezpieczenie na narty

W momencie kiedy podejmiemy decyzję o udaniu się na wyjazd zimowy w góry należy pomyśleć o zabezpieczeniu swojego zdrowia na wypadek nieoczekiwanych wydarzeń losowych. Ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie

Sisley

Kupowanie przez Internet staje się coraz modniejsze. Dlatego nawet osoby, które do tej pory miały swoje ulubione drogerie dokonują pewnych zmian. Z czasem można będzie samodzielnie przekonać się o tym,

Idea Call Center: badania ilościowe i jakościowe, monitoring należności

Każda firma działająca na polskim rynku, aby odnieść sukces musi trafić do jak największej liczby odbiorców. W obecnych czasach jest mnóstwo działalności, które polecają różne usługi i trudno jest szczególnie