Cena aparatów na zęby w Warszawie – sprawdź, jaki model warto wybrać

Aparat na zęby to podstawowy sposób leczenia wad zgryzu. Jakie ceny aparatów znajdziemy w Warszawie i który model najbardziej opłaca się wybrać, jeśli chcemy na stałe pozbyć się problemu nierównych zębów?

Aparat na zęby – jakie rodzaje są dostępne?

Aparat na zęby cena Warszawa to rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z wadami zgryzu. Choć w większości przypadków nie są one uciążliwe w codziennym życiu, czasem mogą powodować wady wymowy lub utrudniać gryzienie. Bardzo często powodują także kompleksy, dlatego wiele osób decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego.

Aparat można założyć w gabinecie ortodontycznym – lekarz indywidualnie dopasowuje jego części do zgryzu pacjenta, dzięki czemu jest to sposób leczenia odpowiedni dla niemal każdego. Zasada jego działania jest prosta – ortodonta mocuje do zębów specjalne zamki, a następnie ligatury, do których przymocowuje łuk ortodontyczny – metalowy drut, którego zadaniem jest oddziaływanie na zęby z odpowiednią siłą. Dzięki takiemu naporowi zęby powoli przesuwają się na odpowiednie miejsca, a cały zgryz się prostuje. Jest to bardzo skuteczna metoda, pozwalająca mało inwazyjnie uzyskać idealnie równe zęby. Choć zajmuje sporo czasu, bo leczenie trwa zazwyczaj ok. 2-3 lat, gwarantuje świetne efekty i pozwala uzyskać prosty zgryz na stałe.

Do wyboru mamy wiele modeli aparatów na zęby. Do najczęściej wybieranych należą trzy, czyli aparat metalowy, który jest najbardziej klasyczną wersją oraz dwa aparaty estetyczne: porcelanowy i kryształowy.

Poszczególne modele różnią się między sobą jedynie zastosowanymi materiałami. Każdy aparat składa się z trzech podstawowych elementów: zamków, ligatur oraz łuku ortodontycznego. W aparacie metalowym zamki są wykonane z metalu, w porcelanowym – z porcelany, a w kryształowym – z szafiru. Różni je przede wszystkim estetyczność – model metalowy jest wyraźnie widoczny na zębach, natomiast porcelanowy i estetyczny jest bardziej dyskretny.

Wszystkie aparaty ortodontyczne działają jednak tak samo – zastosowane materiały nie zmieniają ich skuteczności, dlatego przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu większość osób kieruje się estetyką lub ceną aparatu na zęby.

Aparat na zęby – cena w Warszawie

Jaka jest cena aparatu na zęby w Warszawie? Ceny zaczynają się już od 2 tysięcy złotych za łuk, jednak zależy to od wybranego modelu aparatu.

Najtańsze są aparaty na zęby metalowe – to właśnie w ich przypadku za jeden łuk zapłacimy ok. 2 tysięcy złotych.

Aparaty estetyczne to już nieco wyższy koszt, co jest spowodowane zastosowanymi w nich bardziej wartościowymi materiałami. Cena aparatu na zęby porcelanowego to od 2,5 do 3 tysięcy złotych, natomiast kryształowego – ok. 2700 zł.

Cena aparatu na zęby w Warszawie może niektórym wydawać się dość wysoka, warto jednak pamiętać, że jest to profesjonalny aparat ortodontyczny, który nosi się na zębach przez 2-3 lata. Zapewnia on świetne efekty, nawet przy poważnych wadach zgryzu – po zakończeniu leczenia można cieszyć się idealnie równym zgryzem i pięknym uśmiechem.

Czy aparat na zęby jest dla każdego?

Aparat ortodontyczny to świetne rozwiązanie w przypadku każdej wady zgryzu. Jest bardzo popularnym rozwiązaniem, ponieważ może być indywidualnie dopasowany do problemu pacjenta. Wykorzystuje się go w leczeniu wad zgryzu u dzieci, dorosłych, a nawet osób starszych – najlepiej udać się do ortodonty, który określi, czy nie ma przeciwwskazań do takiego rozwiązania.

To, jaki aparat dla siebie wybierzemy, zależy przede wszystkim od nas. Jeśli cena aparatu na zęby ma dla nas duże znaczenie, najlepiej będzie wybrać najtańszy model metalowy – jest on równie skuteczny, co pozostałe wersje. Jeśli możemy pozwolić sobie na nieco wyższy wydatek, a przy tym estetyka uśmiechu jest dla nas ważna, aparat kryształowy lub porcelanowy będą odpowiednim wyborem.

Warto zdecydować się na leczenie aparatem ortodontycznym, jest to bowiem bardzo skuteczny sposób, dzięki któremu możemy na stałe pożegnać problem z nierównym zgryzem.

Related Posts

Kiedy stosować leki na potencję?

Zaburzenia erekcji dotykają co 5 mężczyznę, prawda jest taka, że każdy z panów choć raz w życiu doświadczył problemów z osiągnięciem erekcji. Może być to spowodowane różnymi czynnikami, zarówno psychologicznymi,

Dlaczego w kwestii SEO blog firmowy jest aż tak istotny?

Decydując się na założenie firmowego bloga, sięgamy również po wyjątkowo skuteczną formę promocji naszego internetowego serwisu. Jeśli treści tam będą pojawiać się systematycznie, przyniesie nam to sporo korzyści zarówno pod

Biuro rachunkowe na Mokotowie w Warszawie – czym się zajmuje?

Pomoc dobrego księgowego jest potrzebna w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości. Może bowiem odciążyć właściciela firmy od wielu trudnych i czasochłonnych obowiązków, ułatwiając prowadzenie działalności. Czym dokładnie zajmuje się